دیابتی ها عناب بخورند

دیابت یکی از بیماری های خاموشه که خیلی از آدما به خاطر سبک زندگی نادرست باهاش دست و پنجه نرم می کنن.این بیماری زمانی رخ میده که لوزالمعده انسولین کافی تولید نمی کنه یا بدن به طور موثر از انسولین تولید شده نمیتونه استفاده کنه .

هایپرگلیسمی یا افزایش قند خون، شایع ترین علامت دیابت کنترل نشده است و در طول زمان منجر به آسیب های جدی به بسیاری از دستگاههای بدن، به ویژه اعصاب و عروق خونی میشه.

عناب به خاطر تاثیرات مثبتی که روی بدن انسان و کاربردی که در بیماری های دیگه داره مشهوره و به خاطر ارزش غذایی که داره می تونه جایگزین غذاهایی بشه که بیماران دیابتی نمی تونند بخورند و همچنین هنگام مصرف داروی دیابت متابولیک بدن رو ترمیم و مواد سمی رو کاهش میده.

انسولین چیه؟

انسولین یک ماده شیمیایی پروتئینی هست که توسط سلول هایی به نام سلول ( بتا) که در جزایر لانگراس در لوزالمعده قرار دارند، تولید می شه و وظیفه کنترل قند خون در بدن را به عهده داره.

بیماران دیابتی چه جوری باید از عناب استفاده کنند؟

بیماران دیابتی باید به مدت ۸ هفته که میشه دوماه به صورت ناشتا چند عدد عناب بخورند بعد از مدت کوتاهی میزان قند خونشون پایین میاد .

خواص عناب برای دیابت به نحوی هست که مقاومت بدن رو در برابر انسولین را درمان می کند.

یک نکته :
عناب از نظر ظاهر شباهت زیادی با سنجد داره به همین دلیل خیلی ها فکر می کنند همون سنجده ولی طعم عناب از سنجد بهتره و برای بیماری قند خون تاثیر زیادی داره.

۵ ۱ vote
Article Rating

اشتراک گذاری در :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاه ها

برای گذاشتن نظرتون اول وارد سایت بشین . منتظر نظراتتون هستیم !

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments