خواص درمانی زرشک

zrsh

خواص درمانی زرشک برای سم زدایی کبد و کیسه صفرا

محصولات زاید نیز به‌وسیله‌ی صفرا بدن را ترک می‌کنند. بااین‌حال عوامل دیگری مانند رژیم غذایی بد می‌توانند ترشح صفرا را کاهش بدهند. زرشک با افزایش ترشح صفرا به سلامت کبد و کیسه‌ی صفرا کمک می‌کند.

خواص درمانی زرشک برای کمک به درمان التهاب و عفونت

خواص درمانی زرشک کاهش التهاب می باشد.
در واقع , التهاب ریشه برخی بیماری های عفونی است و درمان این التهابات می تواند در ایجاد علائم کمی قابل تحمل باشد .مطالعات نشان داده اند که زرشک حاوی برخی عواملضد باکتریایی و ضد قارچی است و این باعث می شود که یک محلول بزرگ برایمبارزه با عفونت باشد.

خواص درمانی زرشک برای گلودرد

به درمان گلو درد و برخی شرایط خفیف، مانند سرما خوردگی کمک می کند و این به دلیل حضور ویتامین c درآن است.

خواص درمانی زرشک در بهبود هضم

تمام میوه ها حاوی مقدار زیادی فیبر هستند، که برای هضم خوب می باشند زرشک نیز در بهبود هضم به دلیل محتوای فیبر غنی مفید است. علاوه بر این, اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی آن می تواند به حفظ بدنی سالم و عاری از عفونت کمک کند.

خواص زرشک برای سلامت قلب

تمام غذاهایی که سطح کلسترول را کنترل می کنند, رگ های خونی را شل می کنند و فشار خون را مدیریت می کنند برای قلب عالی هست. زرشک یکی از میوه هایی است که در صدر این لیست قرار دارد.

خواص درمانی زرشک برای کنترل قند خون

قند موجود در بزاق می تواند برای بیماران دیابتی مضر باشد. یکی دیگر از خواص درمانی زرشک کاهش قندخون می باشد که به دلیل وجود بربرین است.

خواص زرشک برای بهبود جریان خون

جریان نرمال خون برای توزیع بهینه مواد مغذی و اکسیژن در بدن ضروری است . زرشک به بهینه سازی جریان خون با شل کردن رگ های خونی و کاهش عملکرد قلب کمک می کند.

خواص زرشک برای سیستم ایمنی

یکی از بهترین فواید آن این است که برای سیستم ایمنی مفید می باشد. آنتی اکسیدان های موجود در آن برای مبارزه با رادیکال های آزاد و بهبود سیستم ایمنی بسیار ضروری هستند.

از دیگر محصولات ما با خاصیت کاهش کلسترول

خواص زرشک برای درمان اختلالات پوستی

نواع خاصی از بیماری های پوستی وجود دارند که می توانند با استفاده از زرشک درمان شوند. آکنه، پسوریازیس و خارش برخی از بیماری های پوستی هستند که می توانند با داروهای ضد عفونی درمان شوند، چون حاوی داروهای ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند.

سایر خواص

_ درمان اسهال
– ضد صفرا
– کاهش حرارت معده و کبد
– درمان تهوع و استفراغ ناشی از صفرا
– درمان عفونت
– بهبود سرماخوردگی
– تسکین گلو درد

۰ ۰ رای
رأی دهی به مقاله

اشتراک گذاری در :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاه ها

برای گذاشتن نظرتون اول وارد سایت بشین . منتظر نظراتتون هستیم !

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات