جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خواص درمانی زرشک

خواص درمانی زرشک برای سم زدایی کبد و کیسه صفرا

محصولات زاید نیز به‌وسیله‌ی صفرا بدن را ترک می‌کنند. بااین‌حال عوامل دیگری مانند رژیم غذایی بد می‌توانند ترشح صفرا را کاهش بدهند. زرشک با افزایش ترشح صفرا به سلامت کبد و کیسه‌ی صفرا کمک می‌کند.

خواص درمانی زرشک براي کمک به درمان التهاب و عفونت

خواص درمانی زرشک کاهش التهاب می باشد.
در واقع , التهاب ريشه برخي بيماري هاي عفوني است و درمان اين التهابات مي تواند در ايجاد علائم کمي قابل تحمل باشد .مطالعات نشان داده اند که زرشک حاوي برخي عواملضد باکتريايي و ضد قارچي است و اين باعث مي شود که يک محلول بزرگ برايمبارزه با عفونت باشد.

خواص درمانی زرشک براي گلودرد

به درمان گلو درد و برخي شرايط خفيف، مانند سرما خوردگي کمک مي کند و اين به دليل حضور ويتامين c درآن است.

خواص درمانی زرشک در بهبود هضم

تمام ميوه ها حاوي مقدار زيادي فيبر هستند، که براي هضم خوب مي باشند زرشک نيز در بهبود هضم به دليل محتواي فيبر غني مفيد است. علاوه بر اين, اثرات ضد باکتريايي و ضد قارچي آن مي تواند به حفظ بدني سالم و عاري از عفونت کمک کند.

خواص زرشک براي سلامت قلب

تمام غذاهايي که سطح کلسترول را کنترل مي کنند, رگ هاي خوني را شل مي کنند و فشار خون را مديريت مي کنند براي قلب عالي هست. زرشک يکي از ميوه هايي است که در صدر اين ليست قرار دارد.

خواص درمانی زرشک براي کنترل قند خون

قند موجود در بزاق مي تواند براي بيماران ديابتي مضر باشد. یکی دیگر از خواص درمانی زرشک کاهش قندخون می باشد که به دلیل وجود بربرین است.

خواص زرشک براي بهبود جريان خون

جريان نرمال خون براي توزيع بهينه مواد مغذي و اکسيژن در بدن ضروري است . زرشک به بهينه سازي جريان خون با شل کردن رگ هاي خوني و کاهش عملکرد قلب کمک مي کند.

خواص زرشک براي سيستم ايمني

يکي از بهترين فوايد آن اين است که براي سيستم ايمني مفيد مي باشد. آنتي اکسيدان هاي موجود در آن براي مبارزه با راديکال هاي آزاد و بهبود سيستم ايمني بسيار ضروري هستند.

از دیگر محصولات ما با خاصیت کاهش کلسترول

خواص زرشک براي درمان اختلالات پوستي

نواع خاصي از بيماري هاي پوستي وجود دارند که مي توانند با استفاده از زرشک درمان شوند. آکنه، پسوريازيس و خارش برخي از بيماري هاي پوستي هستند که مي توانند با داروهاي ضد عفوني درمان شوند، چون حاوي داروهاي ضد باکتريايي و ضد قارچي هستند.

سایر خواص

_ درمان اسهال
– ضد صفرا
– کاهش حرارت معده و کبد
– درمان تهوع و استفراغ ناشی از صفرا
– درمان عفونت
– بهبود سرماخوردگی
– تسکین گلو درد

4 1 رای
رأی دهی به مقاله
این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر، بیانیه‌ی رفع مسؤولیت باباکدخدا را بخوانید.

مطالب بخش دانشنامه باباکدخدا در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند.

تیم تحریریه‌ی باباکدخدا همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسؤولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود.

باباکدخدا اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب باباکدخدا را به کار بگیرد.

با توجه به آنچه گفته شد، باباکدخدا مسؤولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند.

دیدگاه ها

برای گذاشتن نظرتون اول وارد سایت بشین . منتظر نظراتتون هستیم !

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات